Strefa czasowa UTC+2godz.





Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 26 ] 
  Podgląd wydruku

  Prewencja
Autor Wiadomość
    PostZamieszczono: 30 paź 2011, 15:11 
Offline

Posty: 21
Rejestracja: 28 paź 2011, 16:28
Lokalizacja: KPP Bydgoszcz
Jako czynna policjantka napisze jak wygląda mój "typowy" dzień pracy biorąc pod uwagę 3zmianowy system :)
Godzina 4:45 rano - wstaje, doprowadzam się do porządku itd. i o 5:30 wychodze do pracy. Na komisariacie jestem około godz. 5:45 i wówczas załatwiam swoje formalności związane z pobytem w pracy. Także wtedy odbywa się "odprawa" czyli wykaz spraw, którymi mamy się zająć - jako iż pracuje w prewencji to po prostu jest to plan w jakich godzinach patrolujemy dany rejon, autem, pieszo etc. Oczywiście jest to b. ogólnikowe bo w ciągu dnia mogą zdarzyć się różne rzeczy. Względnie na rannej zmianie jest spokojnie z racji tego, że ludzie są w szkołach,pracy, etc. dlatego rzadko zostaje po godzinach w pracy na rannej zmianie. Przykładowo - ktoś dzwoni pod 997 i mówi bójka w miejscu XXX. Wtedy dyżurny kieruje najbliższy wolny patrol jaki jest w to miejsce. Patrol ów przyjmuje zgłoszenie i na koniec służby musi zdać wszystkie interwencje z danego dnia wraz z ich opisem - jest to najzwyczajniejsze w świecie rozliczanie się. Ilość przekazanych interwencji dyżurnego danemu patrolowi (a dyżurny ma spisane to u siebie) musi równać się ilości zdanych na koniec pracy druków interwencji danego patrolu. I dlatego nieraz trzeba zostać po godzinach.
Zmiana popołudniowa (14-22) jest już zmianą o wiele gorszą bo wówczas jest najwięcej zgłoszeń, bijatyk, awantur, etc. Rzadko się zdarza bym z pracy wyszła punktualnie o 22, bo bardzo często też zgłoszeń jest dużo w godz. 21:20-22, gdy patrole Straży Miejskiej zjeżdżają do bazy i nowe wyjeżdżają po 22.
22-6 - Gdyby nie rejon, w którym służę to poza weekendami byłaby to spokojna zmiana...Niestety w moim rewirze czynny jest całodobowy sklep monopolowy więc de facto zwłaszcza latem nie jest to bezpieczne miejsce dla osób postronnych. Wg moich informacji prawie 95% incydentów w tamtym miejscu dokonywana jest pod wpływem alkoholu. A sklep mimo naszych próśb i rozmów z właścicielem nie ma monitoringu.

W sumie to wszystko. W razie czego pytać :)

_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ ____
Starszy Sierżant Policji

Linia alarmowa policji. W chwili obecnej wszystkie linie są zajęte. Proszę czekać na zgłoszenie operatora. Rozmowa jest nagrywana


Na górę
 Wyświetl profil  
 

  Re: Prewencja
    PostZamieszczono: 30 paź 2011, 17:43 
Offline

Posty: 44
Rejestracja: 30 paź 2011, 16:27
Jeżeli chodzi o pracę w prewencji , to jak długo pracuje się w tym oddziale, ja mam takie informacji że:
a) 3 lata od rozpoczecia pracy w policji, jeżeli brak jest wykształcenia wyższego
b) 1 rok, jeżeli jest się po studiach wyższych
nie wiem tylko na ile te info są zgodne z prawdą, bo to gdzieś zasłyszane, nie do końca z pewnego źródła ;)


Na górę
 Wyświetl profil  
 

  Re: Prewencja
    PostZamieszczono: 30 paź 2011, 18:37 
Offline

Posty: 21
Rejestracja: 28 paź 2011, 16:28
Lokalizacja: KPP Bydgoszcz
Informacje masz dobrą. Ja w prewencji pracuje już 7 rok, ale z wyboru. Choć mogłam po roku poprosić o przeniesienie bo mam wyższe wykształcenie. Przy czym w praktyce tj. tak - jak mają gdzieś wolne miejsca to rozpatrzą podanie o przeniesienie. Jeśli nie to trzeba niestety zostać dalej w prewencji.

_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ ____
Starszy Sierżant Policji

Linia alarmowa policji. W chwili obecnej wszystkie linie są zajęte. Proszę czekać na zgłoszenie operatora. Rozmowa jest nagrywana


Na górę
 Wyświetl profil  
 

  Re: Prewencja
    PostZamieszczono: 30 paź 2011, 20:58 
Offline

Posty: 44
Rejestracja: 30 paź 2011, 16:27
Angela82 pisze:
. Jeśli nie to trzeba niestety zostać dalej w prewencji.



Niestety? Chyba nie jest tak źle skoro dobrowolnie już 7 rok w tym oddziale pracujesz? ;)

Dzięki za odp. :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 

  Re: Prewencja
    PostZamieszczono: 30 paź 2011, 21:11 
Offline

Posty: 130
Rejestracja: 28 paź 2011, 20:45
Lokalizacja: ok. Jastrzębie Zdrój
ogólnie to ja też znam osoby tzn od mojej znajomej brat jest w Policji to on pracuje ponad rok czasu i ma teraz trzeci rok studiów i jest w dochodzeniówce :-) to chyba nie tak do końca z tymi trzema latami jest :) to samo mój wujek :) po dwóch latach pracy był w dochodzeniówce a wyższego nie ma :) bo w ostatnio z nim gadałem na temat Policji i ogólnie na temat Multi mi się dowiedział co nieco :) a on pracuje chyba 10-11 lat już :)

_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ ____
Jak ktoś potrzebuje informacji porad czy czegokolwiek i na jakikolwiek temat odnośnie MS, TWO, TSF itd to gg ->77502815 ponieważ nie mam czasu żeby tutaj wchodzić i odpisywać :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 

  Re: Prewencja
    PostZamieszczono: 30 paź 2011, 21:40 
Offline

Posty: 21
Rejestracja: 28 paź 2011, 16:28
Lokalizacja: KPP Bydgoszcz
Powinnam napisać stety/niestety.
Co do prewencji to jest tam najwięcej przydzieleń ale jak komuś się uda to idzie gdzie indziej :)

_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ ____
Starszy Sierżant Policji

Linia alarmowa policji. W chwili obecnej wszystkie linie są zajęte. Proszę czekać na zgłoszenie operatora. Rozmowa jest nagrywana


Na górę
 Wyświetl profil  
 

  test MS
    PostZamieszczono: 30 paź 2011, 21:55 
Offline

Posty: 12
Rejestracja: 30 paź 2011, 21:44
czy mozesz mi podpowiedziec jak pisac na tescie na pytanie np. czy wchodze do kina bez biletu jesli wiem ze nie zostane zauwazony, albo jak poukladac odpowiedzi na pytanie o ważnośc cech dla siebie choc wiadomo ze sie odpowiadac powinno tak jak wczesniej...


Na górę
 Wyświetl profil  
 

  Re: Prewencja
    PostZamieszczono: 30 paź 2011, 22:23 
Offline

Posty: 21
Rejestracja: 28 paź 2011, 16:28
Lokalizacja: KPP Bydgoszcz
Odpowiedz tak jak Ci radzi sumienie...

_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ ____
Starszy Sierżant Policji

Linia alarmowa policji. W chwili obecnej wszystkie linie są zajęte. Proszę czekać na zgłoszenie operatora. Rozmowa jest nagrywana


Na górę
 Wyświetl profil  
 

  Re: Prewencja
    PostZamieszczono: 31 paź 2011, 01:12 
Offline

Posty: 12
Rejestracja: 30 paź 2011, 21:44
a powiedz co mozna np wymienic w cechach negatywnych jak pyta.podaj jakis przyklad


Na górę
 Wyświetl profil  
 

  Re: Prewencja
    PostZamieszczono: 31 paź 2011, 20:18 
Offline

Posty: 130
Rejestracja: 28 paź 2011, 20:45
Lokalizacja: ok. Jastrzębie Zdrój
ja miałem to pytanie z kinem dziś na MS i dałem że tak :) pisałem co myślałem i pierwszą myśl ale i tak czuję że chyba nie zdałem ale z innego powodu.

_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ ____
Jak ktoś potrzebuje informacji porad czy czegokolwiek i na jakikolwiek temat odnośnie MS, TWO, TSF itd to gg ->77502815 ponieważ nie mam czasu żeby tutaj wchodzić i odpisywać :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 

  Re: Prewencja
    PostZamieszczono: 01 lis 2011, 18:51 
Offline

Posty: 12
Rejestracja: 30 paź 2011, 21:44
co miało znaczyc to ze nie pisz za duzo bo nerwowy jestes??:)


Na górę
 Wyświetl profil  
 

  Re: Prewencja
    PostZamieszczono: 02 lis 2011, 12:38 
Offline

Posty: 130
Rejestracja: 28 paź 2011, 20:45
Lokalizacja: ok. Jastrzębie Zdrój
buczo84 - ten test nie ma na celu pokazać jakim jesteś ideałem człowieka i ciągle jest to w nim wspominane :) (np miałem pytanie z tym kinem i odpowiedziałem że tak i np kolejne czy czasami bywałem u dyrektora w szkole za złe zachowanie też tak :) nie zawsze byłem "pilnym uczniem" jak to bylo później w liceum kiedy zmądrzałem :) tylko zdarzało się czy to w podstawówce czy gimnazjum jak myślę dużej ilości chłopakom ) Odpowiadaj jak uważasz i jak jest z Tobą i staraj się trzymać tego co odpowiesz w całym teście :) bo jest kilka pytań co są podobne albo i nawet słowo w słowo takie same :) ja odpowiedziałem na kilka pytań tak że powinienem napisać nie bo mogą one zaważyć na wszystkim, ale po co ? lepiej być szczerym i napisać jakim się jest naprawdę niż kłamać i się pogubić w połowie testu :) taką taktykę przyjąłem na ten test :) nie zdam trudno spróbuję za rok, dwa :) ewentualnie do innych służb mundurowych jak wojsko czy służby więzienne :) ale nawet wtedy NA PEWNO spróbuję do Policji kolejny raz bo zawsze chciałem być w Policji :) Trochę miałem problemy z pytaniami jeszcze dotyczącymi pracy bo musiałem z kilku wybrać 3 - 5 a często było tak ze wybrałem 1-2 a z innymi nie miałem styczności więc szłem tak jak myślałem i uważałem :)
bo ogólnie mało pracowałem bo od razu po szkole postanowiłem startować do Policji. I uważam ze tego typu pytania są bezsensu bo teraz większość takich jak ja ludzi idzie do Policji i tam się wykłada bo nie mieli styczności z pracą albo własną firmą... jak się Pani psycholog o to doczepi to powiem szczerze że tak uważałem i takie jest moje zdanie na ten temat bo znam siebie i wiem jakbym zareagował :)

buczo84 pisze:
co miało znaczyc to ze nie pisz za duzo bo nerwowy jestes??:)


Ponieważ to źle jak policjant jest nerwowy i wybuchowy :) ja np w pytaniu CZY MASZ OCHOTĘ CZASAMI KLĄĆ ? odpowiedziałem że TAK, w następnym CZY MASZ OCHOTĘ CZASEM ZROBIĆ COŚ ZŁEGO? odpowiedziałem że NIE, było jeszcze CZY MASZ OCHOTĘ CZASEM ZROBIĆ COŚ GORSZĄCEGO NIEMORALNEGO ? odpowiedziałem że NIE, a w pytaniu MAM CZASEM OCHOTĘ COŚ STŁUC odpowiedziałem że TAK :) uważam się za osobę średnio nerwową :) ale nie taką która ma ochotę zrobić jakieś złe rzeczy podczas tego :) bo każdy często chyba klnie jak się zdenerwuje :) albo ma ochotę coś stłuc :) a to jest normalna reakcja człowieka często :) a po drugie tam jest słowo CZASEM a CZASEM to może być raz na miesiąc, pół roku, rok :) jak dasz NIE to raczej by wyszło ze NIGDY nie jesteś nerwowy co jest na pewno nieprawdą bo każdy człowiek jest nerwowy :) taka natura :) tak samo odpowiadałem na pytanie NIE UWAŻAM SIĘ ZA CZŁOWIEKA BARDZIEJ NERWOWEGO NIŻ INNI dałem że tak, i takie samo pytanie było z NIE UWAŻAM SIĘ ZA CZŁOWIEKA BARDZIEJ WRAŻLIWEGO NIŻ INNI dałem to samo że tak :) i uważaj na pytania typu JESTEM OSOBĄ CIERPLIWĄ ja dałem nie i inni też tak myślą, a za chwile patrze pytanie JESTEM OSOBĄ NIECIERPLIWĄ to odpowiedziałem że tak i inni też tak myślą. Co do wad o jakie pytałeś to ja powiem bo mam w piątek rozmowę
- niecierpliwy
- uparty
- leniwy ale tylko w sprawach związanych z rutyną w domu tj sprzątanie itd :)
ewentualnie bałaganiarz i lubiący robić na złość osobom bliskim :)

Jak masz pytania odnośnie MS to pytaj :) a powiem Ci to co wiem i na co masz uważać :) chociaż sam czuję negatyw ale nie przez zadania o osobowość tylko przez zadania typu te z tymi wzorkami co się robią coraz bardziej zniekształcone bo mam całe niestety źle :)

_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ ____
Jak ktoś potrzebuje informacji porad czy czegokolwiek i na jakikolwiek temat odnośnie MS, TWO, TSF itd to gg ->77502815 ponieważ nie mam czasu żeby tutaj wchodzić i odpisywać :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 

  Re: Prewencja
    PostZamieszczono: 02 lis 2011, 14:01 
Offline

Posty: 12
Rejestracja: 30 paź 2011, 21:44
więc jesli dałes że tak a przedtem napisałeś ze jestes uczciwy to juz wyszło ze kłammiesz i pozamiatane...


Na górę
 Wyświetl profil  
 

  Re: Prewencja
    PostZamieszczono: 02 lis 2011, 14:11 
Offline

Posty: 130
Rejestracja: 28 paź 2011, 20:45
Lokalizacja: ok. Jastrzębie Zdrój
ale nie dałem nic że jestem uczciwy bo nie miałem takiego pytania dotyczącego uczciwości :)

_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ ____
Jak ktoś potrzebuje informacji porad czy czegokolwiek i na jakikolwiek temat odnośnie MS, TWO, TSF itd to gg ->77502815 ponieważ nie mam czasu żeby tutaj wchodzić i odpisywać :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 

  Re: Prewencja
    PostZamieszczono: 02 lis 2011, 14:16 
Offline

Posty: 12
Rejestracja: 30 paź 2011, 21:44
dzieki ze chcesz pomóc:) no ale jeśli odpowiadasz UWAŻAM SIĘ ZA CZŁOWIEKA BARDZIEJ NERWOWEGO NIŻ INNI i dałes tak to czy nie wyjdzie że jestes zbyt nerwowy na POLICJANTA?


Na górę
 Wyświetl profil  
 

  Re: Prewencja
    PostZamieszczono: 02 lis 2011, 14:28 
Offline

Posty: 130
Rejestracja: 28 paź 2011, 20:45
Lokalizacja: ok. Jastrzębie Zdrój
dałem że tak ale tam było pytanie NIE UWAŻAM SIĘ ZA CZŁOWIEKA BARDZIEJ NERWOWEGO NIŻ INNI :) to NIE jest linijke wyżej i chyba pominąleś :) jak coś jeszcze będziesz chciał wiedzieć to pisz :) zaglądam tutaj co jakiś czas w dniu z nudów :)

_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ ____
Jak ktoś potrzebuje informacji porad czy czegokolwiek i na jakikolwiek temat odnośnie MS, TWO, TSF itd to gg ->77502815 ponieważ nie mam czasu żeby tutaj wchodzić i odpisywać :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 

  Re: Prewencja
    PostZamieszczono: 02 lis 2011, 15:09 
Offline

Posty: 21
Rejestracja: 28 paź 2011, 16:28
Lokalizacja: KPP Bydgoszcz
To chyba temat o prewencji, nie o MS...

_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ ____
Starszy Sierżant Policji

Linia alarmowa policji. W chwili obecnej wszystkie linie są zajęte. Proszę czekać na zgłoszenie operatora. Rozmowa jest nagrywana


Na górę
 Wyświetl profil  
 

  Re: Prewencja
    PostZamieszczono: 02 lis 2011, 15:42 
Offline

Posty: 130
Rejestracja: 28 paź 2011, 20:45
Lokalizacja: ok. Jastrzębie Zdrój
Angela82 ale tak naszedł na temat więc udzieliłem mu kilka informacji :)

_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ ____
Jak ktoś potrzebuje informacji porad czy czegokolwiek i na jakikolwiek temat odnośnie MS, TWO, TSF itd to gg ->77502815 ponieważ nie mam czasu żeby tutaj wchodzić i odpisywać :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 

  Re: Prewencja
    PostZamieszczono: 03 lis 2011, 22:41 
Offline

Posty: 10
Rejestracja: 29 paź 2011, 19:48
Angela82, czy często spotykałaś/spotykasz się z dyskryminacja ze strony kolegów z pracy? Przykładowo taki patrol czy interwencja, gdzie odpowiadacie jedno za drugie i musicie na sobie wzajemnie polegać...
Jeśli mogę zapytać, to czy po tylu latach pracy w tak specyficznym zawodzie, można na prawdę pogodzić służbę i w miarę normalne życie rodzinne?

a tak btw z nicku wnioskuje, ze jesteś tylko 2 lata starsza ode mnie ;)... żałuję, że sama nie mogę pochwalić sie takim stażem, ale może jeszcze przed 30tką zdążę zrealizować to swoje marzenie 8-)

Pozdrawiam i życzę samych sukcesów i jak najwięcej spokoju w pracy :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 

  Re: Prewencja
    PostZamieszczono: 04 lis 2011, 08:53 
Offline

Posty: 12
Rejestracja: 30 paź 2011, 21:44
bolq - powiedz o co chodzi dokladnie z tymi pytaniami zeby poukladac odpowiedzi wzgledem waznosci dla siebie i nalezyodpowiadac tak jak wczesniej w innego rodzaju pytaniach:)


Na górę
 Wyświetl profil  
 

  Re: Prewencja
    PostZamieszczono: 04 lis 2011, 15:51 
Offline

Posty: 130
Rejestracja: 28 paź 2011, 20:45
Lokalizacja: ok. Jastrzębie Zdrój
buczo84 - masz poukładane z jednego boku zdania i musisz je poukładać tak jak Ty uważasz względem siebie :) najlepsze jest to że mogą Cię niektóre nie dotyczyć a i tak musisz je ułożyć :) i najlepiej trzymaj się ciągle swojej wersji i uważaj żeby nie ułożyć tego tak że może to świadczyć o tym że coś nakręciłeś :) staraj się zapamiętać kolejność w poprzednich ułożonych oraz jak wcześniej odpowiadałeś :) i jak coś to pytaj w dziale z MultiSelect :) nie zaśmiecajmy im tutaj tematu :)

_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ ____
Jak ktoś potrzebuje informacji porad czy czegokolwiek i na jakikolwiek temat odnośnie MS, TWO, TSF itd to gg ->77502815 ponieważ nie mam czasu żeby tutaj wchodzić i odpisywać :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 

  Re: Prewencja
    PostZamieszczono: 05 lis 2011, 14:18 
Offline

Posty: 10
Rejestracja: 29 paź 2011, 19:48
buczo84 pisze:
bolq - powiedz o co chodzi dokladnie z tymi pytaniami zeby poukladac odpowiedzi wzgledem waznosci dla siebie i nalezyodpowiadac tak jak wczesniej w innego rodzaju pytaniach:)


Buczo nie róbcie z bloq śmietnika z tego tamatu :roll: o MS możecie do bólu się wypowiadać w innym dziale!


Na górę
 Wyświetl profil  
 

  Re: Prewencja
    PostZamieszczono: 05 lis 2011, 14:47 
Offline

Posty: 130
Rejestracja: 28 paź 2011, 20:45
Lokalizacja: ok. Jastrzębie Zdrój
napisałem to wyżej żebyśmy się do działu MS z tą rozmową przenieśli :)

_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ ____
Jak ktoś potrzebuje informacji porad czy czegokolwiek i na jakikolwiek temat odnośnie MS, TWO, TSF itd to gg ->77502815 ponieważ nie mam czasu żeby tutaj wchodzić i odpisywać :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 

  Re: Prewencja
    PostZamieszczono: 05 lis 2011, 17:48 
Offline

Posty: 12
Rejestracja: 30 paź 2011, 21:44
czekam na MS dostałem mandat 50zl za mprzejscie w miejscu niedozwolonym ale policjant powiedział ze to mnie nie zdyskwalifikuje. CZY TO PRAWDA KWP ŁÓDZ?????


Na górę
 Wyświetl profil  
 

  Re: Prewencja
    PostZamieszczono: 15 mar 2012, 21:33 
Offline

Posty: 25
Rejestracja: 07 mar 2012, 18:28
panowie i panie powiedźcie mi jak to jest z drogówką jak można się tam dostać zaczynając oczywiście od prewencji


Na górę
 Wyświetl profil  
 

  Re: Prewencja
    PostZamieszczono: 07 paź 2017, 16:24 
Offline

Posty: 3
Rejestracja: 07 paź 2017, 06:34
Mam pytanie odnośnie prewencji.Czy jest to osobna jednostka czy po prostu każdy młody policjant tam trafia?
Tak do rzeczy "mówiąc"przeczytałam w necie że do prewencji może zgłosić się osoba z wykształceniem zawodowym.Zdziwiło mnie to bo na każdej stronie odnośnie pracy w policji pisze że wymóg. to wyk.średnie .Ja dopiero chodzę zaocznie do LO.Może znajdzie się ktoś kto potrafi pomóc w tym temacie.


Na górę
 Wyświetl profil  
 

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 26 ] 

Strefa czasowa UTC+2godz.


  Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group alveo