Strefa czasowa UTC+2godz.





Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1 ] 
  Podgl膮d wydruku

  Pytanie do prowadz膮cych sprawy 艣mierci samotnych os贸b
Autor Wiadomo艣膰
    PostZamieszczono: 31 gru 2016, 00:01 
Offline

Posty: 1
Rejestracja: 30 gru 2016, 23:50
Trzy dni temu zmar艂 m贸j znajomy, kt贸ry praktycznie poza mn膮 nie mia艂 nikogo. Nie pozostawi艂 testamentu, mieszka艂 w mieszkaniu kwaterunkowym. Zmar艂 w tym mieszkaniu zamkni臋ty od 艣rodka. Spraw臋 prowadzi艂a Policja, Prokuratura. Ja dosta艂em zgod臋 Prokuratury na zwolnienie z prosektorium zw艂ok i ja zajm臋 si臋 pogrzebem. Policja przej臋艂a klucze od mieszkania i trzyma w depozycie. Nie mia艂 ubezpieczenia spo艂ecznego wi臋c ja czuj臋 si臋 odpowiedzialny aby za艂atwi膰 pogrzeb - nie chc臋 aby odby艂 si臋 on na zasadach organizowanych przez opiek臋 spo艂eczn膮. Zatem, po Nowym Roku odbieram zw艂oki z prosektorium ale chcia艂bym dosta膰 si臋 do tego mieszkania aby wzi膮膰 dow贸d osobisty (je艣li jest), zabra膰 garnitur w kt贸rym b臋d臋 chcia艂 Go pochowa膰. Ale tak偶e zabra膰 moje rzeczy (kilka niczego nie wartych ksi膮偶ek, lampk臋 nocn膮 ) i uporz膮dkowa膰 jakie艣 dokumenty, zdj臋cia, sprawy - takie rzeczy, kt贸re zostaj膮 niedoko艅czone. Kto艣 mi powiedzia艂, 偶e policja odda klucze administracji. Boj臋 si臋, 偶e to wszystko p贸jdzie na przemia艂 i tak ostatecznie pogrzebie si臋 "spo艂ecznie" cz艂owieka - bo administracji b臋dzie zale偶a艂o na szybkim odzyskaniu mieszkania w extra lokalizacji. Rozmawia艂em z Prokuratorem, kt贸ry nie widzi przeszk贸d w udost臋pnieniu mi mieszkania przez Policj臋 ale to jest decyzja Policji. Czy jest jakie艣 prawo - kt贸re pozwoli mi na wej艣cie do mieszkania i uporz膮dkowanie rzeczy etc. Od czego zale偶y decyzja Policji w takim przypadku i czy mog臋 od niekorzystnej dla mnie do kogo艣 si臋 odwo艂a膰? czy mog臋 z艂o偶y膰 na Policji o艣wiadczenie pod rygorem karnym, 偶e je艣li co艣 z mieszkania zginie to ja b臋d臋 za t臋 rzecz odpowiada艂 przed ewentualnymi osobami trzecimi. Prosz臋 o podpowied藕.


Na g贸r臋
 Wy艣wietl profil  
 

Wy艣wietl posty nie starsze ni偶:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1 ] 

Strefa czasowa UTC+2godz.


  Kto jest online

U偶ytkownicy przegl膮daj膮cy to forum: Nie ma 偶adnego zarejestrowanego u偶ytkownika i 8 go艣ci


Nie mo偶esz tworzy膰 nowych temat贸w
Nie mo偶esz odpowiada膰 w tematach
Nie mo偶esz zmienia膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz usuwa膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz dodawa膰 za艂膮cznik贸w

Szukaj:
Przejd藕 do:  
cron

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group alveo